Vizes csempevágó bérlés Budapesten
Bérleti díj:
Egy napra: 5 000 Ft Több napra: 4 000 Ft/nap Kaució: 15 000 FtElektromos, hálózati árammal vizes csempe és gres lap vágó készülék kölcsönözhető. Ez a csempevágó egy vizesvágó, azaz vizet kell tölteni a megfelelő tartályába vágás előtt. Ez a folyadék azon kívül, hogy könnyebbé teszi vágást a készüléknek, csökkenti a keletkező por mennyiségét és hűti is a vágótárcsát. Természetsen a víz a vágás minőségének is jót tesz, szebb lesz vele a vágási él, mint nélküle lenne. A gépet nem szabad szárazon használni.
A bérelti díj ezen gép esetén tartalmazza a vágókorong használatát is, így azzal nem kell a bérlőnek foglalkoznia.
A csempevágó normál, 90 fokos vágás esetén maximum 34mm-es lapokat tud vágni (ez a normál használat, az esetek többségében erre van szükség), 45 fokban döntött vágás esetén pedig maximum 14mm-t képes vágni.
Mikor van szükség egy vizes csempevágó bérlésére?
A lakás és házfelújítások egyik meghatározó része a fürdőszoba és a konyha felújítása. Ezekben a helyiségekben közös, sokat kell takarítani, vizesek is lehetnek a felületek, így általában a falakat csempével, a padlót pedig járólappal burkolják. Ezen burkolatok sokféle méretben állnak rendelkezésre, ahogy a helységek méretei is változóak, ilyenkor burkolás esetén a lapokat el kell vágni, hogy a be lehessenek tenni a helyükre. Ebben az esetben kell egy csempevágó készülék, mint amilyen a mién is. A vékonyabb lapok és az úgynevezett mázas csempék elvághatóak kézi csempevágóval is, amilyet nálunk is lehet bérelni. A 90cm vágáshossza rendelkező kézi karos csempevágónk masszív felépítésű, így nagyon sok fajta csempével megbírkózik, igény esetén azt is ki kölcsönözheti. Vannak olyan helyzetek, amikor egy kézi csempevágó bérlése nem vezet eredményre. Sok esetben a csempék felülete nem sík, vannak rajta dombor minták, amelyeket egy kézi vágóval nem lehet elvágni, mert a vágókerék nem tudja bevágni. A vizes vágónak az ilyen minták átvágása sem okoz problémát, mivel a lapot egyben vágja át, nem pedig csak megkarolja, hogy aztán el lehessen roppantani, mint egy hagyományos vágó esetén. A másik eset, amikor szükséges egy ilyen készülék, azok a picit vastagabb lapok, gres lapok. Ezeket sok esetben már nem lehet csak géppel elvágni, mert túl vastagok és kemények. Mivel a gép elfűrészeli, átvágja a gres lapot is, így ez sem jelent neki problémát, amennyiben a vastagsága kevesebb, mint 3cm.
A vizesvágó nagy előnye még a felépítés, vagyis asztal és a hozzá tartozó vonalzók. Ezek segítségével egészen pontosan vágni. Amikor a csempe falával kell párhuzamosan vágni, akkor az oldalsó vonalzót be kell állítani lent is és fent is a megfelelő távolságra és egyszerűen a vágókorongon áttolni a lapot úgy, hogy az vonalzót oldalvezetőnek használja a felhasználó. Egy különlegessége még ennek a bérelhető csempevágónak, hogy a párhozamos vonalzóta lehet egy kiegészítőt is feltenni, amellyel adott szögben is el lehet vágni a csempét vagy járólapot. A két vonalzó kombinációjával a legtöbb egyenes vágás megoldható, és akár mintákba is kirakható a burkolólap, amely kreatívabb és ügyesebb kezű amatőröknek, de burkolóknak is nagy segítség.
Egy lakás vagy ház felújítása általában 15-20 évente történik meg. Ebből következik, hogy aki a felújításból él, annak az élete során viszonylag kevés alkalommal vagy szüksége egy ilyen gépre, tehát optimális lehet ezt a gépet bérelni a vásárlással szemben. Így a munka befejezése után nem kell a gépet tárolni, sem pedig a macerát jelentő értékesítéssel törődni. Jelentős tétel tud lenni a vágókorong is, de a mi bérlőinknek ezen korongok kopásával sem kell foglalkoznia, mert a bérleti díj ezen korongot használatát tartalmazza.
Hogyan működik egy ilyen vizesvágó?
A nevében is benne van, hogy víz kell hozzá. De miért kell ez és hova kell tölteni. A vágókorong mellett, alatt vagy egy kis tartály, amely nem érintkezik semmilyen elektromos rendszerrel. Ebben a tartályba kell a tisztí vizet bele tölteni. A vágókorong ezután ebben fut és ez hűti a korongot. Azonban nem csak a hűtést szolgálja a víz, amellyel a vágókorong élettartama növelhető, hanem a vágás hatékonyságát is növeli. Ezek a gyémánt vágókorongok, amellyel ez a gép is működik, direkt vizes vágásra vannak fejlesztve, tehát csak így tudnak szépen vágni, ellenkező esetben képesek roncsolni is vágás közben. A kerámia lapot nem szabad túl gyorsab tolni, mert a csempevágó gép melegedését okozhatja, ezen kívül a vágás minőségét is rontka, a vágott élen lepattogzott részek lehetnek az erőltetett vágás következtében. A víz kifogyásának egyértelmű jele, ha a korong nem hordja már fel a vizet a tartályból, vagyis szárazon vág. Ilyenkor a gépet azonnal ki kell kapcsolni és feltölteni a tartályát, és ha túlságosan szennyezett, akkor előtte kitakarítani. A tartály alján van egy kis leeresztő dugó. Amennyiben a víz nagyon zavaros, érdemes többször átöblítani a tartályt, amelyet a kis dugó kihúzásával lehet kiüríteni. Fontos, hogy a vizes csempevágót a bérlés végén is ugyan úgy, vagyis kitisztítva kell visszahozni, ahogy a kölcsönzés elején a bérlő átvette.
Mi szól még ezen vizes csempevágó mellett?
A gép gyártója az Einhell, amely egy multinacionális német vállalat, főként szerszámgépek gyártásával foglalkozik. Ezen patinás német cég több mint 60 éve állít elő kiváló szerszámokat, készülékeket. A szervizelése, alaktrész utánpótlása teljesen megoldott, ezen ok is amellett szólt, hogy ezt a csempevágó gépet vásároljuk meg, de ez talán inkább a bérbeadónak fontos. A bérlőnek viszon az lehet fontos, hogy az Einhell gépek híresek megbízható működésükről és strapabíró felépítésükről, hiszen egy ilyen vállalat sem maradna fent ilyen sokáig és fejlődne, növelné a piacát ha nem készítene jó minőségű termékeket.
A gép motorja 800W teljesítményű. Léteznek nagyobb teljesítményű vizes csempevágók is, azonban ezeb készülék motorja szénkefe mentes, vagyis azonos felvett teljesítmény mellett sokkal strapabíróbb és hatékonyabb, mint társai. Ezen felépítésű motorok mellett szól, hogy az esetleges kisebb túlterheléseket is jobban bírják, valamint a karban tartási igényük is sokkal kisebb, mivel nincs bennük szénkefe, amely elkopjon, elégjen, sem kommutátor, amely megsérüljön. Tehát sok szempontból jobb választás ezen konstrukciós motor, mint hagyományos, szénkefés társai. Ezen előnyök többségét a bérlő is tudja természetesen élvezni.
Munkavédelem, avagy mire kell figyelni a készülék használatakor?
A készülék csak a használati útmutatóban lévő módon és feltételek mellett használható és csak a megfelelő személyek használhatják.
Amire azonban érdemes figyelni nem ezen gépnél, hanem más elektromos szerszámgép esetén, hogy víz ne jusson olyan helyre, ahova nem szabad kerülnie, vagyis az áramütés veszélyére kiemelten figyelni kell. Ezen készülék esetén, mivel a használatáhot víz is szükséges, különösen figyelni kell rá. A gép tervezése természetesen olyan, hogy normál, szakszerű használat esetén nem jut víz a hálóuati feszültséggel érintkező részekre, hogy ezáltal áramütés legyen, de például a gép leesése, felborulása esetén a víz kiszámíthatatlanul működik, Ilyen esetben azonnal áramtalanítani kell a készüléket, vagyis kihúzni a konnektorból és hagyni teljesen kiszáradni.
Ezen kívül habár van a gépen egy, a penge felett lévő burkolat, az esetlegesen felpattani kerémia darabok kiszámíthatatlanul tudnak viselkedni. Emiatt erősen ajánlott védőszeműveg viselése a vizes csempevágó gép használata közben. A felső burkolatot eltávolítani, amely a penge felett van pedig szigorúan tilos. Ez segít a víz visszajutásában a tartályba, a fröccsenések csökkentésében és természetesen a korong által leszakított apró kerámia darabok szétrepülésének megakadályozásában. A készülék használata közben tehát figyeljünk a megfelelő munkavédelemre.